GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

TEHECCÜT...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

TEHECCÜT...

Mesaj  YUSUF Bir C.tesi Mayıs 01, 2010 10:41 am

Gece melekut aleminin kapılarının aralandıgı semavi bir takım menfezlerin açıldıgı ve ötelerin müşahade edildigi bir zaman dilimidir teheccütle gecenin ihya edilmesi berzah alemini aydınlatan bir projektördür Abdullah İbn Ömer'in rivayet ettigi bir hadis ve bir hadise bu mevzua ışık tutar bu hadiste Abdullah İbn Ömer mealen diyor ki

Herkes rüya görür ve gelir Allah Resulü'ne anlatırlardı Bende kendi kendime Keşke berzah aleminin kapıları banada aralansa bende bir kısım şeyler görsem ve gördügüm şeyleri gelip insanlıgın İftihar Tablosu'na anlatıversem O da bunları tabir etse derken bir gün rüyamda gördüm iki zat beni kollarımdan tutup derdest ederek derin ve alevli bir kuyunun başına getirdiler O derince kuyunun içinden adete bir hortum gibi döne döne alevler yükseliyordu Vakumunu bile yutacak kadar korkunçtu Anladımki bu Cehennemdir Beni başına getirdiklerinde oraya atacaklar diye çok korktum Allah'a sıgınıp Ya Rab diye yalvarmaya başladım Birisi bana dediki Korkma Senin için endişe edecek bir şey yok Sen oraya girmeyeceksin Sonra uyandım ve Ablam Hafsa'ya rüyamı anlattım ve bunun tabirini Resulullah'a sormasını istedim Ablam sorunca Allah Resulü buyurdular ki Abdullah İbn Ömer ne güzel insandır ama keşke geceleri ihya etse.

Tecelli avına çıkanlar için en musait zaman dilimlerinden biridir geceler Gecelerde tefekkür ağlarıyla metafizik gerilime geçen kalb ruh latife-i Rabbaniye ile her zaman beklenilen ötesinde tecelliler yakalanabilir Allah'a vuslat gecelerde olur En aydınlık işler karanlıgın sinesinde gerçekleşir Mesafeler gecelerde kat'edilir Miraca yükselme gecelerde mümkündür Allah Resulü'nün ihya etmedigi bir tek gece dahi yok gibidir O Nebiler Serveri bazı geceler kalktıgında Al-i İmran sure-i celilesinin son kısmında bulunan tefekkür ile ilgili ayetleri okur hatta bazen birkaç defa okur dolan mubarek gözlerini semaya çevirip hıçkırıklara bogulurdu Sonra uzun mu uzun kıyam rüku ve secdeleriyle gece namazını ikame ederdi
YUSUF
Admin

http://galibi.postalboard.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön