GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

ALLAH’I ZİKREDEN KİŞİYİ HOR GÖRENE ZİKRULLAHI UNUTTURURUZ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ALLAH’I ZİKREDEN KİŞİYİ HOR GÖRENE ZİKRULLAHI UNUTTURURUZ

Mesaj  YUSUF Bir Ptsi Mayıs 17, 2010 11:40 pm

İşte siz onları alaya aldınız. Sonunda onlar ( ile alay etmeniz) size beni zikretmeyi unutturdu. Siz onlara gülüyordunuz. ( Mü’minun Suresi, 110 ).

Bu ayet-i celileyi bilmem izaha ve tekrar etmeye lüzum var mı ?

Bir takım evlerde, yani camilerde ALLAH onların rifatlendirilmesine ve içlerinde isminin zikrolunmasına izin verdi. Onlarda sabah akşam ona tesbih ederler. Öyle rical ki, ne alım, ne satım ve ne ticaret onları ALLAH’ı zikirden, namaz kılmaktan , zekat vermekten alı koymaz. ( Nur Suresi, 36,37 )

Bu ayet-i kerimeyi görüp de zikrullah üzerinde yerli ve yersiz ahkam kesenler, “zikirden kasıt namazdır, oruçtur, zekattır” diye mana yolunu kesmeye çalışanlar “din-i İslam’ı anlatıyorum emr-i ilahiden bahsediyorum” derken başka bir kastı yoksa Hazret-i Kur’an’daki bu ve buna benzer ayetler karşısında mesuliyet duyamıyorlar mı ? Ehl-i zikre, ehl-i aşka karşı zulüm ettiklerini anlayamayacak kadar duygusuz mu bunlar ? Yoksa gazab-ı ilahi mührü ile mühürlenmişler mi ? ALLAH tarafından lutfedilen manevi bir vazifenin mesuliyetini Rabbımın lutf-ı ihsanı ile idrak edip, zevkle, seve seve taşıyan bu abd-i acizi, bazı hakikat fukarasının gerçekleri tahrifi beni kahrediyor. Yalnız bu abd-i acizi mi ? Hayır. Gerçek ehl-i zikri, ehl-i tevhidi, ehl-i tariki, ehl-i hali, hulasa ehl-i mutasavvifini rencide edip, manaya yeteri kadar intibak edemeyen yarım dervişlerin çoklarını sırat-ı müstakimden çıkardıklarını ne zaman anlayacaklar ? Sen benim din kardeşimsin. ALLAH’a ve Resulüne inanıyorsun. Hazret-i Kur’an ALLAH kelamı iyi biliyorsun. Öyle ise rıza-i Bari için tefsir-i Kur’an’ı beşeri hislerinle değil, nefsinin tesirinde kalmadan, her branşta ehil kişilerle yap. Yaşadığın zamana mahsus içtihada uygun ayetleri içtihadınızı kullanarak ümmet-i Muhammed’i feraha çıkarın.
YUSUF
Admin

http://galibi.postalboard.com

Geri: ALLAH’I ZİKREDEN KİŞİYİ HOR GÖRENE ZİKRULLAHI UNUTTURURUZ

Mesaj  gold44 Bir Cuma Mayıs 21, 2010 7:31 pm

CENAB-I ALLAH razı olsun...İzinden ayırmasın...Rabbim GALİP EFENDİMİZİ başımızdan eksik etmesin....

gold44

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön