GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

O evliyam için korku yoktur, üzülmeyecektir de.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

O evliyam için korku yoktur, üzülmeyecektir de.

Mesaj  Üzeyir Bir Ptsi Ekim 11, 2010 7:24 pm

Pir-i Galibi H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLU buyuruyorki;

"Bakın Muhammed İkbal ne diyor Lahorlu, biliyorsunuz. Milletler, mânevi
büyüklerin kalplerini incitmedikçe, Allah hiç bir zaman milleti rezil ve rüsvây
etmez. Ama mânevi büyüklerinin kalplerini incitirse.... Bu sadece İkbal’in sözü değil ki.
Hazret-i Allah ne buyuruyor. Benim evliyâma eza edene harp ilân ederim. Ama evliyâyı anlayamadık daha.
Elâ inne evliyâallahu.
“Bismillahirrahmanirrahim. Ela inne evliyaallahu lâ havfun aleyhim velâhüm yahzenûne sadakallahu’azim.”
-O evliyam için korku yoktur, üzülmeyecektir de.

Eee, hocam kim bu evliyâ?.."Benim olmam lâzım" diyor hoca. Çünkü ben çok okudum. O salak hiç okumadı. Nasıl olur yahu. O evliyâ oluyor da ben nasıl olmuyorum??? Kabul etmiyorum, onun için. Hocam Allah’ın kitabını kabul etmiyorum diyorsun. “Ya ben anlamam öyle şey!..”diyor. İyi dinliyor musunuz beni. Peki ne yapalım. Tertib-i ilâhi böyle. Kimse tertip etmedi ki, Allah’tan başka.
Allah’ın enbiyâsı, evliyâsı ezel-i ervahta Rabbimin tanzimidir. Başkasının değil.
Dünyada insan yaşamakla, bir şeyler bilmekle peygamber olur mu. Hayır, evliyâ olur mu, hayır, veli olur mu. evet. Velilik kişinin inisiyatifine bırakılmıştır. Velâyet makamı insanlar içindir. Ama velâyet makamına çıkmayan evliyâ, evliyâ değildir. Zaten o velâyet makamını da almıştır, ezel-i ervahta. Beli diyen kesin kes, Allah’ın tertib ettiği tanzim ettiği insanlar bu dünyada da başka türlü olmazlar. Onun için bir şey daha söyleyeyim size de, insan olur mu?..."

file:///G|/efendi/SOHBET/158 No’lu kaset.htm (6 of 11) [18.09.2008 13:40:11]

Üzeyir

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön