GALİBİLİK
Galibi Tarikatı (Galibilik): Kadiri ve Rufai tarikatlarının birleşiminden doğan, Muhammedi Tasavvufun bir koludur. Peygamberinin getirdiği ahkam dan ayrılmadan, zamanın haramiyeti belli olanların dışında, medeniyet ve teknolojiyi Tasavvufi bir anlayış içerisinde dinin vazgeçilmezi kabul eden H.Galip Hasan Kuşçuoğlu'nun, Kuran ve Hakikatten ayrılmadan, Emri İlahiler ışığında, Asrın idrakı ile, Dini anlayış ve dünyayı görüşüne göre, 21.yüzyılda sistemleştirdiği; mezheb olarak Hanefi, meşrep olarak Alevi olan Muhammedi bir tarikattır.

EĞER FORUMUZA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEKMESİNE TIKLAYARAK 1 DAKİKA İÇİNDE KAYIT OLUN . FORUMUMUZDAN SINIRSIZ YARARLANMAK VE PAYLAŞIMLAR YAPABİLMEK İÇİN SİZLERİ BEKLİYORUZ . ÜYEYSENİZ GİRİŞ YAP SEKMESİNDE FORUMA GİREBİLİRSİNİZ .

İSLAMİYET DOKTRİNDİR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

İSLAMİYET DOKTRİNDİR

Mesaj  YUSUF Bir Salı Kas. 02, 2010 12:14 am

Kim İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, ondan kabul edilmeyecek ve o, âhirette kaybedenlerden olacaktır.

Ali İmran 85

İslâmiyet doktrindir.

Her semavi din İslâmiyet’tir. Size din olarak İslâmiyet’i seçtim size dininizi tamamladım,hitabının anlamı bu. Başka, İslamiyet’ten başka din arayan hüsrandadır. Sade bir zümreye değil umuma lütfediyor Rabbim. Allah hakiki islam kılsın cümlemizi ve dünya bilsin ki, İslâmiyet Allah’ın din olarak seçtiği rahmet-i ilahidir. Şimdi öyle bir şey ki, hep aynı hastalığa tutuldular. Hala çekiyoruz bu sancıyı. Ben Hıristiyan’ım diyor. Müslüman değilim. Müslümansın Allah’tan kork. 12 Havâriyyûn ne dediler. Kur’ân-ı Azimuşşan’da var yazılı. İsa (a.s.) peygamberimiz efendimiz, bizim de efendimiz. Bütün peygamberlerin Allah izinden ayırmasın. Razı olsun. Allah’ın elçileri bunlar. Bunlar Allah’ın eşi ortağı değil, şeriki naziri değil. Yanılmıyorum. Biz böyle de ilahlaştırarak, küfre gidiyoruz.Bana, bu sıkıntılarım da kim yardım edecek, kim Allah yolunda dediği zaman, 12 Havariyyun dediler ki, bizler yardım edeceğiz. Çünkü müslümanız. Bizler müslümanız.Bakın dikkat edin, senin tasarrufatın altında değil.İbrahim ne Yahudi idi ne Hıristiyandı. Dosdoğru Müslüman’dı. Hanif olarak, geçiyor. Hanif idi, hanif idi. Yoksa İmam-ı Azam Hazretlerine de hanefi idi. Değil ya. Kızının da ismi hanefi, olduğu için bazı aklı ermeyenler, ya kızının şeriatı üzerine gidiyordu. Diye de istihza ederler. Alakası yok. Hanif İslâmiyet demektir. Gerçek demektir. Ebu Hanife denir ya, Hanife’nin babası.Ama hanif in anlamını idrak et. Şimdi, her semavi din aynı hataya düşmüş diyoruz. Allah affetsin kusurumuzu. Aftan ümitle yaşıyoruz. Başka ümidimiz yok. Din-i İslam’ı anladık mı. Bir din gelince diğer din iptal olmaz anladık mı. Anladık, anlayanlar anladı. Anlamayanlara uğurlar olsun.

PİRİ GALİBİ

HACI GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU

YUSUF
Admin

http://galibi.postalboard.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön